Projektas ,,Kviečiu prie stalo“

Publikuota: 2021-11-30

Penkeri gražaus bendradarbiavimo metai, per tą laiką įgyvendinti 5 bendri projektai. Toks ilgalaikis ryšys sieja dviejų kaimyninių rajonų: Varėnos Merkinės V. Krėvės ir Šalčininkų r. Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazijas. Ši draugystė, užsimezgusi prieš kelerius metus, tapo galima Tautinių mažumų departamentui dalinai finansuojant  Pietryčių Lietuvos ir kitų šalies regionų mokyklų tarpkultūrinio dialogo projektus. Projekto tikslas - Plėsti Lietuvos mokyklų skirtingomis mokomosiomis kalbomis tarpkultūrinį bendradarbiavimą bei dialogą,   ugdyti mokinių pilietiškumą, skatinti mokinius domėtis skirtingais Lietuvos regionais jų tradicijomis.

Lapkričio 25 dieną vyko projekto ,,Kviečiu prie stalo“ pristatymas. Laikmetis diktuoja savo reikalavimus: projekto pristatymas vyko nuotoliniu būdu. Pats projekto pavadinimas byloja, kad mokiniai šį kartą leidosi į kulinarines keliones.

Pirmiausiai mokiniai domėjosi  savo šeimos bei gimtojo krašto kulinariniu paveldu, vėliau, kartu su bendramoksliais iš ,,Šilo“ gimnazijos, leidosi į gastronomines keliones po atokesnius Lietuvėlės kampelius . Pažintinių – edukacinių kelionių metu mokiniai aplankė Zarasų, Biržų ir Pakruojo apylinkes. Pažino šių vietovių gražiausius gamtos kampelius, domėjosi šių vietovių istorija ir , žinoma, tradiciniu šių apylinkių  maistu.

Didingoje Biržų pilyje vyko istorijos pamoka apie didingą šios pilies praeitį ir jos savininkus Radvilas ir Tiškevičius. Apsilankę pilies arsenale, mokiniai galėjo išbandyti savo fizines jėgas kilnodami to meto ginklus.

Įspūdingos ekskursijos po Biržų apylinkes su gide Gražvile metu, moksleiviai apsilankė prie smegduobių, kurių didžiausia – ,,Karvės ola“. Didelį įspūdį paliko Kirklių apžvalgos bokštas ir nuo jo atsiveriantis gamtos grožis.

Toliau kelionė į Pakruojo dvarą. Čia mokiniai leidosi į edukacinius užsiėmimus su pačiu Tadu Blinda ir Baronaite. Jų metu aplankytos įvairios dvaro gyvenamosios patalpose ir ne tik. Juk čia be valgomojo, moterų buduaro yra šiurpą keliantis bausmių rūsys, ponų drabužinė su įspūdinga XIX a. drabužių kolekcija.

Didelį įspūdį mokiniams paliko pasivažinėjimas žirgais ir vaikiška karusele.

Projekto pristatymo metu, kartu su merkiniečiais, pasiguodėme, kad tenka bendrauti nuotoliniu būdu, kad negalime bendrai susėsti su tradiciniais patiekalais padengto stalo, bet tikimės, kad kito bendro projekto pristatymą galėsime organizuoti gyvai.

Projekto autorė ir vadovė, istorijos mokytoja Laima Narodovskaja