Tolerancijos dienos minėjimas

Publikuota: 2021-11-18

Š.m. lapkričio 16 d. mūsų gimnazijoje vyko Tolerancijos dienos minėjimas.

KAS YRA TOLERANCIJA?

Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

KAM REIKALINGA TOLERANCIJA?

Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – jie skiriasi odos, akių, plaukų  spalva, religija, mąstymu, požiūriu, stiliumi, kalba  ir t.t.  Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie žmonės gali nemėgti ir mūsų. Tačiau, jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar įžeidinėjimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai.  Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, asmenybės, turi vienodas teises kaip ir tu. Toleruoti reiškia suvokti ir pripažinti, kad kitų ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis, žemesnis, menkesnis.
  Šiais metais mokinių tarybos nariai paruošė pranešimus apie toleranciją, kuriuos pristatė kiekvienos klasės mokiniams pirmos pamokos metu. Šiais mokslo metais Tolerancijos dienos simbolis buvo MIESTAS. Pirmos ir antros pamokos metu 1-8, IG-IIIG kl. mokiniai kartu su dalykų mokytojais ir mokinių tarybos nariais savo klasėse kūrė tolerancijos miestus. Sukurti maketai buvo sujungti į vieną didelį maketą - Tolerancijos miestas. Jį galima apžiūrėti I aukšto koridoriuje prie rūbinės.
  Dėkojame mokinių tarybos nariams, kurie praruošė ir pristatė įdomius bei naudingus pranešimus bei visiems mokiniams ir mokytojams prisijungusiems prie šios iniciatyvos.

Akimirkos

Mokinių darbeliai