Šeštokai dalyvauja alkoholio, tabako ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijos programoje "Gyvai"

Publikuota: 2021-10-15

Mūsų šeštos klasės mokiniai pradėjo dalyvauti alkoholio, tabako ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijos programoje "Gyvai", kurios pagrindinis tikslas -  suteikti mokiniams gyvenimo įgūdžių, reikalingų sveikai gyventi ir nepradėti vartoti tabako, alkoholio ir narkotikų.

Programa remiasi visapusišku socialinės įtakos modeliu. Ji buvo sukurta, sėkmingai įgyvendinta ir įvertinta 2003–2007 metais Europos Komisijos paremtame tarptautiniame projekte „Europinė priklausomybės nuo narkotikų programa“ (EU-Dap – European Drug Abuse Prevention Trial)‏. Į ją įtraukta kiek įmanoma daugiau veiksmingų, praktikoje patikrintų prevencijos elementų.

Programa "Gyvai" susideda iš 14 pamokų, kuriose mokiniai mokosi bendrauti, kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, apginti savo nuomonę, atpažinti bendraamžių įtaką, yra supažindinami su alkoholio, tabako ir narkotikų keliama žala.

Š.m. spalio 13 d. mūsų šeštokai turėjo pirmą pamoką Šuolis į programos "Gyvai" pamokas.

Daugiau informacijos apie programą galima rasti čia.

Parengė: socialinė pedagogė R. Nanartovič