Paieška

Dalyvavome didžiausiame Lietuvoje AcceleratorX ONLINE verslumo ir inovacijų bootcamp iššūkyje CHALLENGE THE CHALLENGE!

 

 Šių metų rugsėjo 25-27 d. mūsų Elizos Ožeškovos  gimnazijos mokinės - Gabriela Bojarin (IIG kl.), Agnėška Kovalevskaja (IIG kl.), Valerija Žertovskaja (IG kl.) ir Gabrielė Jutkevič (IG kl.) - pirmą kartą dalyvavo 48 val. trukusiame didžiausiame Lietuvoje AcceleratorX ONLINE verslumo ir inovacijų bootcamp iššūkyje CHALLENGE THE CHALLENGE, kurį organizavo nevyriausybinė organizacija, ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo programų lyderis Lietuvoje „Lietuvos Junior Achievement“.

 Stovykloje dalyvavo 550 moksleivių iš daugiau nei 140 komandų, apjungusių net šešių atskirų regionų inovacijų stovyklas. Nuo penktadienio iki sekmadienio vykusiame renginyje mokiniai per 48 valandas turėjo išspręsti aktyvistų ir ekspertų mestą iššūkį arba pačių iškeltą problemą ir pasiūlę sprendimo būdą sukurti verslo idėją.

 Internetinėje stovykloje mūsų mokinės ne tik susipažino su pagrindiniais verslo idėjų vystymo principais ir verslo modelio kūrimo etapais, bet kartu analizuodamos aplinką, kontekstą, aiškinosi problemų sprendimo būdus, generavo idėjas.

 Prie šios idėjos taip pat prisijungė ir iššūkį įveikti mūsų merginoms padėjo 2  savanoriai – mentoriai  - Roslita Šabrinskienė ir  Aurimas Kamantauskas.  Jie aiškino užduotis, kėlė klausimus, komentavo, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, ką koreguoti, tobulinti, skatino veikti.

Iššūkio metu mokinės turėjo įveikti keturis etapus:

Checkpoint 1: iššūkio konteksto analizė ir problemos identifikavimas.

Checkpoint 2: problemos sprendimo būdai, verslo idėjos pateikimas.

Checkpoint 3: idėjos analizė ir prototipavimas.

Checkpoint 4: idėjos pristatymas.

 Užduotys buvo sunkios, bet įveikiamos, reikalavo daug laiko, žinių, ištvermės. Džiaugiamės, nes mūsų gimnazijos komanda iš galimų surinkti 15 taškų surinko 12.5 taškų bei buvo  atrinkta į TOP 18  bei pakviesta į penktąjį iššūkio etapą – interviu su verslo mentoriais, kuris vyko rugsėjo 27 d., sekmadienį. Mūsų komanda nepateko į laimėtojų sąrašą, tačiau didžiuojamės mokinių pasiekimais. Per šias kelias dienas mokinės ne tik išmoko kurti, generuoti verslo idėjas, bet susipažino su verslo specialistais, patobulino viešojo kalbėjimo, socialinių įgūdžių formavimo, bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas, užmezgė naujus ryšius. Mūsų komandos mentorius, renginių vedėjas Aurimas Kamantauskas pakvietė mokines į susitikimą  biure Vilniuje, kurio metu galės plačiau papasakoti, pakonsultuoti, kaip jo įmonė organizuoja renginius. Mentorė, UAB „Taurinas“  direktorė Roslita Šabrinskienė merginoms atsiuntė dovanų - dvi dėžes saldumynų.

 Apibendrinant, norėtumėme padėkoti mūsų mokinėms – Gabrielai Bojarin, Agnėškai Kovalevskajai, Valerijai Žertovskajai ir Gabrielai Jutkevič už atkaklumą, ištvermę bei sveikiname pasiekus puikių rezultatų. Mes jomis didžiuojamės. Tai labai geras pavyzdys kitiems, kuris parodo, kaip kartais sunku siekti tikslo, bet atkaklumas ir sunkus darbas duoda saldžių vaisių. Nesvarbu, kad mūsų komanda nelaimėjo pagrindinio prizo, svarbu, kad patobulino kompetencijas, kurios bus reikalingos asmeniniame gyvenime, patyrė daug naujų įspūdžių.

 Taip pat dėkojame „Lietuvos Junior Achievement“ už puikų organizacinį darbą bei idėją.

 Daugiau informacijos apie AcceleratorX programą galima rasti čia https://lja.lt/ja-acceleratorx/

 

Straipsnį parengė: socialinė pedagogė Renata Nanartovič,

Informatikos ir matematikos mokytoja Violeta Zalucka

 
smart foreash