Paieška

Kviečiame aplankyti mūsų gimnazijos IVG klasės mokinės Elžbietos Voitkevič parodą

 

Mūsų gimnazijos IVG klasės mokinė Elžbieta Voitkevič pristato savo darbų parodą. 

 "Piešiu jau nuo pat vaikystės. Tuo metu man patikdavo piešti visokiausias širdeles bei gėlytes, kol galiausiai pradėjau piešti žmones. Neprisimenu, ką pirmą nupiešiau (tiksliausiai savo šeimos narius), tačiau labai gerai prisimenu, kaip piešiau pagrindinį horror filmo antagonistą su kabliu vietoj vienos rankos... Tai bent prisiminimas!

 Kai jau pradėjau lankyti mokyklą, pamačiau, kaip gražiai piešia merginos iš vyresniųjų klasių, taigi bandžiau atkartoti jų nupieštų žmonių piešinius. Sekėsi man nekaip, bet svarbiausia tai, kad aš buvau patekinta savo darbais.

 Praėjus dar keleriems metams, pradėjau bandyti piešti realiųjų žmonių portretus. Maždaug prieš šešerius/septynerius metus susidomėjau atlikėjos Lanos Del Rey muzika, taigi bandžiau ją nupiešti. Valandas galėjau praleisti, žaisdama su pieštukų spalvomis bei atspalviais. Mėginau derinti skirtingas spalvas – eksperimentavau su pieštukais ir šešėliais.

 Vieną dieną, praeidama pro šalį, pamačiau, kad mano brolis kažką žiūri. Iš pradžių negalėjau suprasti, kodėl jis dar savo amžiuje žiūri animacinius filmukus. Tada jis man paaiškino, kas yra anime, taigi ko gero prisidėjau prie jo ir pradėjau žiūrėti anime kartu su savo broliu. Kaip tik tada sumaniau nupiešti vieną anime personažą. Nelabai buvau patenkinta tuo piešiniu, taigi nupiešiau dar vieną, po to dar vieną ir dar... kol supratau, kad jau nupiešiau gana daug tų piešinių. Iš tikrųjų, tie piešiniai nebuvo mano išgalvoti. Žiūrėjau į originalą ir bandžiau atkartoti tą patį piešinį, o po to jį spalvinau pieštukais bei markeriais, bandydama atkartoti tas pačias originalo spalvas.

 Gimtadienio proga gavau grafinę planšetę. Iš pradžių negalėjau suprasti, kaip ir kur su ja piešti, bet dėka brolio, galėjau piešti kompiuteryje, Photoshop programoje. Grafinė planšetė buvo man kaip naujas išradimas, todėl valandas praleisdavau kompiuteryje, bandydama iš pradžių suprasti, kaip dirbti su Photoshop‘u. Po kiek laiko pripratau jau piešti su tuo grafiniu pieštuku, taigi ko gero tiesiog bandžiau atkartuoti tuos originalius anime piešinius kompiuteryje. Susikūriau paskyrą Deviantart‘e, kur pradėjau dėti savo piešinius.  Tiesą pasakius, piešti prie to didelio kompiuterio nebuvo patogu ir aš pastoviai jausdavau nugaros skausmą, todėl nusprendžiau visgi piešti ant popieriaus, su pieštukais, o turėjau (ir vis dar turiu) jų daug – dvi dėžutes su 72 atspalviais ir net daugiau!

 2017 metais pamačiau, kaip žmonės Instagrame įdeda savo užfotošopintus darbus (angliškai mes tiesiog tai vadiname „card editing“ ta prasme, kad imame iš kai kurių mobiliųjų RNG žaidimų nupieštas originalias „kortas“ ir fotošopiname jas – keičiame personažą, drabužius, kartais net ir visą foną), susidomėjau jais ir nusprendžiau irgi pabandyti. Kaip tik tada ir vėl pradėjau piešti su savo grafine planšete, bet jau nešiojamame kompiuteryje. Po kurio laiko tiesiog nustojau piešti ant popieriaus (nors prieš keletą metų gavau „copic markers“, su kuriais paskutinį kartą piešiaus prieš vienerius metus) ir pradėjau piešti tik kompiuteryje. Angliškai galėčiau pasakyti, kad perėjau iš „traditional art“ į „digital art“.

 Tokiu būdu, nuo 2017 iki šių dienų vis dar piešiu nešiojamame kompiuteryje, toje pačioje programoje – Photoshop‘e. Iš tikrųjų dėka to „card editing“, mano įgūdžiai piešti kūno proporcijas pagerėjo, nors aš dar nesu visiškai patenkinta savo „talentu“, o ypač kai pamatau, kad kiti žmonės sugeba kompiuteryje nupiešti personažus geriau nei aš. Būtent tai ir palaiko mano motyvaciją tobulėti.

 Iš pradžių piešiau anime personažus, nes man jie tiesiog patiko, bet prieš keletą metų apsisprendžiau, kad noriu ateity piešti savo mangą (t. y. būti mangaka – japoniškų komiksų kūrėja) arba piešti „concept art“ (konceptualizmą) videožaidimų veikėjų (ta prasme, piešti/kurti personažus, kurie paskui bus panaudoti žaidimuose).

 Šiuo metu daugiausiai piešiu mėgstamų anime (žaidimų) veikėjus, o dažniausiai tai būna veikėjai iš „Love Live! School Idol Festival“, „Boku no Hero Academia“, „BanG Dream! (žaidimas – Bandori)“ bei „Persona 5“. Dažniausiai piešiu tik moteriškos lyties (ang. female) bei savo mėgstamus personažus, nes moterys yra lengviau piešti nei vyrus, nors bandau piešti ir juos (bet man nesigauna proporcijos... deja). Turiu net susikūrusi ir savo personažus, bet skiriu jiems mažiau dėmesio... tiesiog neturiu motyvacijos juos piešti. Kaip matosi iš paskutiniųjų mano piešinių, dažniausiai piešiau tik veikėją vardu Nejire Hadō (iš „Boku no Hero Academia“), nes ji yra mano mėgstama veikėja.

 Jeigu įdomu, visus savo fanart piešinius piešiu iš galvos – tiesiog matau paveikslą mintyse, kurį bandau nupiešti. Spalvinti bei dirbti su Photoshop‘u nėra taip sudėtinga, kaip tai atrodo, tiesiog reikia priprasti ir reikia skirti laiko tam, kad suprastum, kas, kur ir kaip veikia. Šiuo metu man labiau patinka nupiešti eskizą ir jį greitai, t. y. „lengvai“, nuspalvinti – tai gali būti pastelinės spalvos arba juoda plius kita ryški spalva.

 Savo piešinius įdedu į Deviantart‘a (https://www.deviantart.com/veronikaaa24) bei į Twitter‘į ir Instagram‘ą (į Instagram‘ą tik piešinius su Nejire Hadō). Jeigu kam įdomu, galite pasižiūrėti mano galeriją – ten yra ir daugiau piešinių.

 Dėkoju tiems, kas perskaitė visą mano „esė“ (vajė, tikrai per daug nereikalingos informacijos... turbūt). Jeigu ką nors dar kažkas domina, galite tiesiog man asmeniškai išsiusti žinutę." - IVG klasės mokinė Elžbieta Voitkevič

       2017, rugpjūtis                            2017, rugpjūtis           2017, spalis                         2018, vasaris                     

          

               2018, vasaris                                2018, kovas                        2018, gegužė                         2018, rugpjūtis

          

        2018, rugpjūtis                            2018, rugsėjis                         2018, gruodis                           2019, kovas

         

      2019, liepa                         2019, rugpjūtis                            2019, rugsėjis                                  2019, spalis

         

         2019, gruodis                                2020, sausis                            2020, kovas                                      2020, balandis

         

 

Nuoširdžiai dėkojame mūsų IVG klasės mokinei Elžbietai Voitkevič už savo minčių pasidalinimą ir puikią parodą. Sekmės tolesniuose darbuose!

 

 
smart foreash