Mokiniai lankėsi spektaklyje anglų kalba "Tomo Sojerio nuotykiai"

Publikuota: 2019-11-19

Tak więc 15 listopada 2019 roku, grupa uczniów klasy IVG. pod opieką nauczycielki języka angielskieko Jeleny Voitkevič, udała się do teatru Universytetu Wileńskiego na spektakl w języku angielskim pt.„Tom Sawyer”. Młodzież miała okazję obejrzeć losy Tomka Sawyera, młodego psotnego chłopca, uwikłanego w problemy ludzi dorosłych. Świetna sceneria i  gra  aktorów pozwoliła widzom przenieść się do dziewiętnastowiecznego Mississippi i poczuć klimat tamtych lat.  Wszystkim podobała się interpretacja powieści  przedstawionej przez TNT Theatre Britain and American Drama Group Europe. Z całą pewnością w pamięci naszych uczniów na długi czas pozostaną miłe wspomnienia ze spektaklu. Przenieśli się oni w świat pełen przygód, dowcipów i psot Tomka i jego przyjaciół. Nasi uczniowie mogli rozwijać swoją znajomość języka angielskiego, wrażliwość estetyczną, obserwować grę aktorów, kostiumy, rekwizyty, dekoracje. To była cudowna nietradycyjna lekcija języka angielskiego. Tak więc mogę zdecydowanie powiedzieć, że sztuka jest doskonałą formą kształtowania młodego człowieka i świetnie koreluje z praktyczną nauką języka angielskiego, więc już dziś zapraszam na kolejny spektakl!

Jelena Wojtkiewicz