Projekto "Renkuosi mokyti - mokyklų kaitai!" mokomasis vizitas į Latviją ir Estiją

Publikuota: 2019-02-25

Š.m. vasario 18-21 dienomis vyko projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ mokomasis vizitas į Latviją ir Estiją, skirtas projekte dalyvaujančių komandų nariams. Mūsų gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui V. Bartoševič ir socialinė pedagogė R. Nanartovič lankėsi Rygos ir Talino mokyklose, stebėjo pamokas, susitiko su šių mokyklų mokytojais ir vadovais, susipažino su kaimyninių šalių švietimo sistema.

Mokomojo vizito akimirkos

Susitikimas Talino universitete su  Noored Kooli programos atstove Sandra Fomotškin, kuri  supažindino mus su Estijos švietimo sistema. Pasirodo estai taip pat turi nemažai problemų: mokytojų trūkumas (45 proc. dirbančių mokytojų neturi kvalifikacijos),  žema mokinių mokymosi motyvacija.

Apsilankymas Kadrioru Saksa gimnazijoje (Estonijoje). Susitikimas su socialinių mokslų mokytoju ir direktoriaus pavaduotoju bei programos Noored Kooli alumnu Mihkel Kõrbe. Gimnazija plačiai bendardarbiauja su Talino universitetu, turi partnerinę mokyklą Vokietijoje.

Apsilankymas Tallin Sydalinna mokykloje. Susitikimas su Kerttu Mölder - mokyklos projektų vadove.

Apsilankymas Rigas Juglas vidusskola. Programos Iespējamā misija mokytojos Laura Riekstiņa Zauska ir Rita Šantare aktyviai mokė mus apie Latviją, pasidalino savo darbo metodais.  Mokiniai pristatė savo mokslinius darbus apie veidų atpažinimo programas bei raketų kūrimą.

Susitikimas su programos "Iespejama misija" alumne Santa Prancane. Ji mums papasakojo apie Latvijos švietimo projektą Skola2030.

Nuoširdžiai dėkojame projekto "Renkuosi mokyti - mokyklų kaitai!" koordinatoriams už galimybę arčiau susipažinti su mūsų kaimyninių šalių švietimo sistema. Džiugu, kad mūsų šalyje be sunkių iššūkių yra ir gerų dalykų.

Projektą įgyvendina viešoji įstaiga Mokyklų tobulinimo centras drauge su pagrindiniu projekto partneriu „Vilniaus prekybos“ paramos fondu „Dabar“.