Gamtamokslinė konferencija „Tyrinėjimu grįstas mokymasis“

Publikuota: 2018-05-18
 Šių metų balandžio 27 d. Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje vyko II rajoninė gamtamokslinė konferencija „Tyrinėjimu grįstas mokymasis“. Joje dalyvavo ir mūsų gimnazijos atstovai. Mūsų gimnazijos mokiniai pristatė tiriamąjį darbą ,,Merkio upės, jos kanalo bei mokyklos vandentiekio vandesn kokybės tyrimas”. Konferencijos metu dalyviai diskutavo, koks turėtų būti šiuolaikinis gamtamokslinis ugdymas. Savo nuomonėmis dalijosi ir mokiniai, ir mokytojai. Mokiniai ne tik diskutavo, bet ir biologijos laboratorijoje atliko tiriamąjį darbą „Temperatūros įtaka membranos laidumui“. Tačiau organizatoriai sugebėjo nustebinti dalyvius paruošta malonia staigmena. Buvo organizuota išvyka į Kauno A. Stulginskio universitetą.

Gegužės 8 d. rajono gimnazijų mokiniai bei mokytojai, kurie dalyvavo gamtamokslinėje konferencijoje, vykusioje Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje balandžio 27 d., ir vėl susitiko. Visi kartu vyko į Kauno A. Stulginskio universitetą, kur susipažino su universiteto fakultetais, išklausė įdomia paskaita bei dirbo puikiai įrengtose mokslinėse laboratorijose. Mokiniai turėjo galimybę pasirinkti tyrimą iš keturių pasiūlytų temų: „Vabzdžiai – draugai ar priešai?“, „Kuo minta augalai?“, „Augalų mikrodauginimasis“, „Vitamino C kiekio nustatymas vaisiuose ir daržovėse“. Pagal pasirinktą tyrimo temą mokiniai pasiskirstė grupėmis ir dirbo keturiose skirtingose laboratorijose. Mūsų gimnazijos mokiniai pasirinko tyrimą tema „Vabzdžiai – draugai ar priešai?“ ir nepasigailėjo. Visiems labai patiko dirbti laboratorijose su profesionaliais įrankiais bei prietaisais, pasijuto tikrais mokslininkais–tyrėjais.

Konferencijai pasibaigus organizatoriai nuvežė dalyvius į prekybos centrą ,,Mega”, kur turėjome laisvo laiko, galimybę pasigrožėti prekybos centre esančiu aukščiausiu akvariumu Baltijos šalyse.

Parengė IIG klasės mokinė Dominika Bojarin