Atkurtos valstybės jubiliejų pasitinkant...

Publikuota: 2018-02-16

Šių metų vasario 15 dieną, tai yra atkurtos Lietuvos valstybės šimtojo gimtadienio išvakarėse, Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos Aktų salėje organizuotas renginys ,,Istorija atmena“. Į jį susirinko ne tik mokiniai, mokytojai, bet ir socialiniai partneriai – Baltosios Vokės pramogų centro kolektyvo ,,Lalymka“ atstovai.

Renginio pradžioje dalyviai supažindinti su Lietuvos Nepriklausomybės akto svarba tautos ir valstybės gyvenime. Vėliau jie  persikėlė į Renesanso laikų Lietuvą, prisiminė legendinę Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją, jos reikšmę šalies politiniam gyvenimui. Po to stebėjo spektaklį pagal Juozo Grušo istorinę dramą ,,Barbora Radvilaitė“.

Pasisvečiavę Vilniaus ir Krokuvos pilyse, pasimėgavę jų prabanga, puikia G. F. Hendelio, V. Galilėjaus, D. Palestrinos muzika, paanalizavę sudėtingus Lietuvos ir Lenkijos santykius, žiūrovai nesunkiai suprato, kad istoriją kuriame mes patys, kad kiekvienas esame atsakingas už savo šalies ateitį. Be abejo, suprato ir tai, kad kiekvieno mūsų geri darbai stiprina prieš šimtą metų paskelbtą valstybės nepriklausomybę, nuo mūsų valios, stiprybės, sąmoningumo priklauso šalies ateitis. Apie tai bylojo ir mokinių deklamuojami eilėraščiai, lydimi muzikos, Lietuvos kraštovaizdžio nuotraukų iš ,,Neregėtos Lietuvos“ albumo.

Šventines nuotaikas atskleidė lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Narusevičiūtė.