Kūrybinio projekto – konkurso ,,Klausau, ką pasaka man gieda kaip lakštingala...” atgarsiai gimnazijoje

Publikuota: 2016-04-13

Šių metų balandžio 8 dieną mūsų gimnazijoje vyko kūrybinis projektas – konkursas ,,Klausau, ką pasaka man gieda kaip lakštingala...” Konkursas organizuotas tęsiant dviejų Šalčininkų rajono gimnazijų – mūsų  ir  Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio - bendradarbiavimo projektą. Jame dalyvavo abiejų gimnazijų 5 – 6 klasių mokiniai.

Kad galėtų dalyvauti konkurse, abiejų gimnazijų penktokai ir šeštokai, vadovaujami mokytojų lituanisčių Daivos Ranonienės, Dianos Jelmakaitės, Jurgitos Tarasevičienės, atliko namų darbus: jie kūrė pasakas, sakmes, redagavo, iliustravo ir atrinko pačius geriausius darbus. Būtent juos ir pristatė savo bendraamžiams balandžio 8 dieną.

Kūrybinis projektas – konkursas balandžio 8 dieną tęsėsi dvi valandas. Ankstų rytą, sulaukus svečių iš Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijos, išklausius trumpą įžanginį žodį,  buvo pradėtas pagrindinis konkurso etapas. Abiejų gimnazijų mokiniai traukė spalvotas juosteles ir skirstėsi į penkias komandas.Kiekviena komanda galvojo savo pavadinimą, šūkį, rinkosi kapitoną. Vėliau komandų kapitonai traukė pačių dalyvių sukurtas pasakas, jas skaitė, o kiti nariai pildė lenteles – tokiu būdu bandė įsiklausyti ne tik į pasakas, bet ir į vieni kitus...Įveikusios  šią užduotį, komandos varžėsi toliau: iš pateiktų žodžių rinko tinkamus ir juos įrašė į trūkstamas vietas H. Radausko eilėraštyje ,,Pasaka”. Toliau komandos varžėsi dėliodamos liaudies pasakos ,,Svečiai” dėlionę, vaidindamos ištrauktas liaudies pasakas, klausydamos liaudies pasakų fragmentų skaitymo ir nustatydamos jų pavadinimus. Tingėti nebuvo kada. Visą mokinių darbą stebėjo, vertino vertinimo komisija, kurią sudarė Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Valentina Bartoševič ir Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Jurgita Tarasevičienė.

Pasibaigus konkurso užduotims, buvo sumuojami rezultatai, mokiniai vaišinosi, bendravo, labiau pažino vieni kitus. Po 20 minučių, visiems sugrįžus į lietuvių kalbos kabinetą, vertinimo komisija paskelbė rezultatus, savaime suprantama, ir nugalėtojus.

Nors svečiai išvyko, gera  nuotaika liko. Daugelis  suprato, kad pažinti save, savo artimą moko pasakos, kurias dar vaikystėje mums skaito tėvai, seneliai. Būtent jos  perduoda iš amžių gilumos sklindančią išmintį, tik  reikia įsiklausyti, išgirsti...

Projektą – konkursą pristatė Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos

lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Narusevičiūtė,