Paieška

PROJEKTAS ,,PAŽINK VALSTYBĘ“

 
Publikuota: 2017-11-21

 Mūsų gimnazija, kartu su 60 kitų Lietuvos savivaldybių mokyklų buvo atrinkta dalyvauti Švietimo ir mokslo ministerijos, drauge su Ugdymo plėtotės centru ir Valstybės pažinimo centru įgyvendinamame projekte „Pažink valstybę“. Projekto tikslas - supažindinti moksleivius su įvairiomis viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias regionines ir nacionalines problemas, stiprinti moksleivių pilietinį aktyvumą ir įsitraukti į aktualių visuomenei problemų sprendimą. Visos mokyklos buvo suskirstytos į 3 grupes pagal valstybės valdymo sritis. Mūsų gimnazijai atiteko ,,Švietimo“ sritis ir jai projekte atstovauja 8 - 10 klasių moksleivių grupė. 

     Gimnazijos moksleiviai nustatinėjo švietimo problemas mūsų gimnazijoje ir iš įvairių keliamų problemų nusprendė nagrinėti jų nuomone svarbiausią - ,,Psichologinės pagalbos teikimas sprendžiant aktualius klausimus“. Gimnazistai nutarė kreiptis pagalbos į Šalčininkų rajono Pedagoginę psichologinę tarnybą, bet dėl didelio jos užimtumo ir būtinos labai ankstyvos išankstinės registracijos patekti į susitikimą ir susipažinti su jos veikla mums nepavyko. Į susitikimą užsiregistravome gruodžio 4 d., o lapkričio 20 d. susitikome su Šalčininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, švietimo skyriaus vadove - Regina Markevič, gimnazijos kuratore, vyriausiąja specialiste Regina Kazarevskaja. Susitikimo metu gimnazijos moksleiviai pristatė iškeltą problemą ir su švietimo skyriaus darbuotojais diskutavo, kaip ją išspręsti.
     Lapkričio 24 d. projektas bus pristatytas Litexpo parodoje ,,Mokykla“, o lapkričio 29 d.  Lietuvos Respublikos vyriausybėje.

Visą projektą galima peržiūrėti paspaudė nuorodą https://arcg.is/mKaTm

 

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorė Regina Dingelienė ir socialinė pedagogė Renata Nanartovič

 
 
smart foreash