Susitikimas su „Dainių dialogai Vilnijos krašte" projekto dalyviais mūsų gimnazijoje

Publikuota: 2017-04-27
  Įpusėjus darbo savaitei, trečiadienį, balandžio 26 , mūsų gimnazijoje vyko susitikimas su „Dainių dialogai Vilnijos krašte“ projekto dalyviais. Šio projekto vadovas bei sumanytojas Juozas Žitkauskas pasakė, kad tai jau 104 susitikimas su gimnazistais Vilnijos krašte. Šiuose  susitikimuose dalyvavo kelios dešimtys jaunų kūrėjų.
   Pasisveikinimo žodį tarė ir susitikimą pradėjo gimnazijos direktorė. Ji išsakė viltį, kad tokie susitikimai taps tradiciniai mūsų gimnazijoje ir galėsime tiesiogiai pažinti bardiškąją kultūrą bei šiuolaikinės poezijos pasaulį.
   Susitikimą pratęsė projekto vadovas Juozas Žitkauskas, kuris pristatė renginio dalyvius : bardą Kristijoną Ribaitį ir poetą Mantą Balakauską, kurie pristatė savo kūrybą. Kristijonas Ribaitis – dar visai  jaunas studentas, tačiau jau dabar yra žinomas kaip dainų autorius, atlikėjas bei festivalių „Purpurinis vakaras“ ir „Žagarės vyšnių festivalis“ dalyvis, kuris 2016 metų pavasarį jau tapo 9-osios S.Mykolaičio vardo premijos laureatu. Neseniai debiutavo su savo pirmuoju albumu „Vakar buvo rytoj“.  Ne mažiau dėmesio ir pripažinimo šiuolaikiniame kūrybos pasaulyje nusipelnęs Mantas Balakauskas – jaunosios kartos poetas, 2015 metais išleidęs savo pirmąją eilėraščių knygą „Roma“ (beje, tai ne moters vardas).
  Jaunasis bardas atliko keletą dainų iš savo kūrybos, o poetas Mantas Balakauskas skaitė savo eiles. Po pasirodymų ir trumpos pažinties su jų kūryba renginį pratęsėme diskusija apie šiuolaikinę muziką bei poeziją.
  Atsisveikindami svečiai mums įteikė kitų projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte“ dalyvių išleistus poezijos rinkinius ir paliko mums nepamirštamus įspūdžius bei naudingą patirtį. Tuomet  gimnazijos direktorė įteikė svečiams padėkos raštą ir dėkodama pabrėžė, kad tokie susitikimai yra neformalios poezijos ir muzikos pamokos, skatinančios jaunąją kartą domėtis ir kurti.

Straipsnį  su nuotraukomis pristatė III G klasės mokinės:
                                                                         E. Drabato, G.Černyšova, K. Liubina