VALSTYBĘ MOKĖMĖS PAŽINTI KITAIP

Publikuota: 2017-04-26
Nuolat  modernėjanti  visuomenė, besikeičiantis pasaulis reikalauja iš mokytojo ieškoti kitokio požiūrio į mokymą(si).  Dažnas mokytojas stengiasi, kad pamokos būtų įdomesnės. Tokiu būdu norima sudominti mokinį savo dėstomu dalyku, padėti pajusti pažinimo džiaugsmą.
Paskutiniu metu dažno mokytojo žvilgsnis vis dažniau krypsta į netradicines mokymo(si) aplinkas.
Viena tokių aplinkų, savo duris atvėrusi vos prieš metus- Valstybės pažinimo centras. Tie, kurie norėsite į jį patekti , apsišarvokite kantrybe, nes teks palaukti mažiausiai 4 mėnesius. Bet laukimas tikrai pasiteisins.
Apsilankę šiame centre patirsite tikrą pažinimo džiaugsmą, kokį patyrė Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos IG ir IIIG klasių mokiniai.
Kad tai saugomas objektas, sužinome vos atvėrę šio centro duris. Asmens dokumentų ir daiktų patikrinimas -įprasta procedūra norint čia patekti.  Bet tai sukelia dar didesnį mokinių smalsumą.
Patekę į Valstybės pažinimo centrą, įsitikiname kad tai viena moderniausių mokymosi aplinkų.  Planšetės, interaktyvūs stendai  padeda geriau pažinti valstybę. Pateiktos užduotys skatina mokinius veikti, domėtis, bendradarbiauti.  Mokiniai ieškojo atsakymų į jiems aktualius klausimus, pamatė  mūsų  valstybės vadovams  įteiktas užsienio valstybių dovanas, mokėsi atpažinti skirtingų Lietuvos regionų šnektas.
Didelė salė yra  skirta  susipažinti su Prezidentūros rūmų ansamblio istorija nuo pat XIV a. iki šių dienų.
Apsilankę Valstybės pažinimo centre, patyrėme didelį pažinimo džiaugsmą, o savo valstybę mokėmės pažinti kitaip.

Laima Narodovskaja
istorijos mokytoja