Paieška

Prasidėjo veiksmo savaitė prieš patyčias!

 
Š.m. kovo 20-26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyksta veiksmo savaitė BE PATYČIŲ, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Daugiau nei tūkstantis Lietuvos ugdymo įstaigų, kelios dešimtys partnerių ir palaikančių organizacijų, pilietiškų žmonių savo veiklomis sutelkia visuomenės dėmesį į patyčių problemą, dalinasi efektyviomis patyčių prevencijos patirtimis ir skatina kiekvieną prisidėti, kad mūsų visuomenėje mažėtų patyčių ir dėl jų kenčiančių žmonių.
Nuo pirmadienio, t.y. kovo 20 d. veiksmo savaitė BE PATYČIŲ prasidėjo ir mūsų gimnazijoje. Šiomis dienomis jau įvyko labai daug naudingų ir įdomių veiklų:  1-4, 6-8 klasių mokiniams  netradicinės klasių valandėlės vyko Baltosios Vokės pramogų centre. Jų metu mokiniai diskutavo apie patyčių problemą visoje Lietuvoje, ką daryti, jei tapai patyčių ar smurto auka, kur kreiptis ir pan. Mokiniai turėjo galimybę pabūti kartu, žaisdami stalo žaidimus mokėti tvardyti savo emocijas, atsiprašyti. Antradienį, 5-8 klasių mokiniams vyko praktiniai užsiėmimai „Draugystės apyrankės“, organizuoti kartu su Baltosios Vokės Pramogų centro darbuotoja Anna Voroneckaja. Vėliau 5-6 klasių mokiniai su klasių vadovėmis vyko į ekskursiją po Baltąją Vokę, o IIIG-IVG klasių mokiniai aplankė Vilniaus Tolerancijos centrą, senamiestį.
Šiandien, t.y. trečiadienį, mokykloje vyksta ŠLEPEČIŲ DIENA – MOKYKLOJE KAIP NAMUOSE. Daug mokytojų, mokinių, darbuotojų palaikė šią iniciatyvą ir atsinešė iš namų savo šlepetes, kad parodytų, jog mokykla – antrieji namai ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip mes čia jaučiamės.
Šią savaitę vyksta ir kitos prevencinės veiklos: prevencinių filmukų peržiūra ir aptarimas pertraukų metu, mokiniams bei jų tėvams siunčiami prevenciniai informaciniai lankstinukai apie patyčias.
Nuoširdžiai dėkojame Baltosios Vokės pramogų centro direktorei Loretai Grigorovič ir specialistei Annai Voroneckajai už šiltą mūsų mokinių priėmimą ir bendradarbiavimą siekiant bendro tikslo.
Tikimės, kad šiemet suplanuota veikla padės mokiniams suprasti, kad nuo patyčių ir smurto kenčia ne tik patyčių ir smurto auka, bet ir pats smurtautojas.
Jau šiandien kurkime saugią ir vieningą visuomenę!
 
Socialinė pedagogė Renata Nanartovič
 
smart foreash