ISTORIJOS PAMOKOS KOVO 11 – OSIOS IŠVAKARĖSE

Publikuota: 2017-03-14
   Šių metų kovo 10 dieną (penktadienį), prieš prasidedant penktai pamokai, 5 – 8, I – IV G klasių mokiniai ir mokytojai susirinko į Aktų salę paminėti  artėjančios Kovo 11- osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos. Šventiškai nusiteikę visi laukė renginio pradžios.
   Renginio pavadinimas ,,Praeities priesakai dabarčiai” nebuvo atsitiktinis – tai tarsi užuomina, nukreipianti į tą veiklą, kuri prasidėjo prieš mėnesį, pasitinkant Vasario 16 – ąją, ir trukusią iki pat Kovo 11 – osios... Veiklą, kuri priminė artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį...  Taigi, likus savaitei iki Vasario 16 – osios, pradinių klasių bei 5 – 8 klasių mokiniai kūrė komiksus pagal Vinco Krėvės ,,Milžinkapį”. Klasės su   savo darbais  dalyvavo komiksų konkurse, skirtame Vasario  16 – ajai. Mokinių suvokimas, kad kiekvienas valstybę kuriame, ją puošiame gražiais darbais, niekur neišblėso. Jį dar labiau gilino ,,Lietuvių kalbos savaitei skirta veikla”. Į ją įsitraukė ir vyresnieji mokiniai – I – IV klasių gimnazistai. Nuo pat kovo 6 iki 9 dienos  mokiniai rinko medžiagą, klasifikavo, ruošė pateiktis, parodai  darbus, skirtus iškilioms asmenybėms, puoselėjusioms lietuvių kalbą ir kultūrą apskritai.Savo darbo rezultatais džiaugėsi kovo 10 dieną – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse. Taigi gražų, prasmingą laikotarpį vainikavo ,,Praeities priesakai dabarčiai”. Jie prasidėjo mintimis apie istoriją, laisvę, jų svarbą žmogaus, tautos, valstybės gyvenime. Jų prasmę dar labiau  šventės dalyviai jautė giedodami V. Kudirkos ,,Tautišką giesmę” - valstybės himną, klausydami istorinę tiesą liudijančių faktų, skirtų Kovo 11 – ajai, stebėdami istorinius filmus apie sunkų kelią, kurį reikėjo nueiti, kad būtų atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Turbūt neliko nė vieno, kuris nesuprastų, kad istoriją kuriame mes patys ir nuo kiekvieno mūsų priklauso, kokia bus mūsų tėvynė, ar išsaugosime ir dar labiau stiprinsime jos nepriklausomybę. Šį supratimą gilino ne tik stebimi filmai, bet ir iškilias asmenybes – A. Šleicherį, K. Būgą, F. Kuršaitį, K. Jaunių, A. Salį, J. Balčikonį, J. Jablonskį, brolius A. ir J. Juškas – pristatančios kiekvienos klasės parengtos pateiktys, jų pagrindu paruošti parodos darbai. Keliaudamas šių Lietuvos kultūrą pruoselėjusių asmenybių gyvenimo, pasiaukojimo keliais, kiekvienas šventės dalyvis suprato, kiek daug mes esame skolingi savo Tėvynei, kaip žemai turime nusilenkti tiems, kurie klojo mmūsų valstybės pamatus, kad būtume nepriklausomi...

Komiksų konkursui skirta paroda

Kultūros puoselėtų paroda

Šventinėmis nuotaikomis dalijosi lietuvių kalbos ir literatūros  vy.mokytoja