Mokinių kūrybos savaitė

Publikuota: 2017-03-13
 Visą savaitę nuo kovo 6 d. Baltosios Vokės E.Ožeškovos gimnazijoje netilo džiaugsmingas šurmulys- vyko mokinių kūrybos savaitė “Tai mano kraštas- Lietuva!”. Jos metu 5- 8 ir I-IV  klasių mokiniai išmėgino savo jėgas įvairiose kūrybinėse veiklose.
Savaitės pradžioje mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Žodis Lietuvai“. Svarbiausias šios veiklos tikslas- ne tik ugdyti mokinių kūrybiškumą, jų  pasitikėjimą savimi, bet ir  mokytis didžiuotis savo kraštu, mokytis mylėti žmogų, esantį šalia. Lietuvių, lenkų, anglų kalbų, muzikos pamokose  mokiniai rinko pačius gražiausius žymių žmonių žodžius, pasakytus Lietuvai, juos iliustravo, kūrė eilėraščius ir miniatiūras, dainavo dainas Lietuvai. Gražiausi darbai papuošė mokyklos erdves.
Ne tokios įprastos kūrybiškumo ugdymo veiklos vyko ketvirtadienį ir penktadienį. Geografijos mokytoja R.Dzingelienė  su IG klasės mokiniais šeštokams ir septintokams pristatė  interaktyvių žemėlapių kūrimo metodiką, pademonstravo savo sukurtus žemėlapius, skirtus žymiausiems Lietuvos geografams. Biologijos mokytoja paskatino rinkti gražiausias savo padarytas Lietuvos  gamtos nuotraukas. Matematikos mokytoja L.Dulko organizavo viktoriną, kurioje matematikos žinios be kūrybiškumo ir  išradingumo būtų nieko vertos... Istorijos mokytoja L.Narodovskaja  penktadienio rytą pakvietė į konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“. Tai šalies konkursas, kuriame mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja kasmet.
Savaitės veiklą apibendrinome Kovo 11 dienos šventėje apžvelgdami gražiausias ir įsimintiniausias akimirkas. Svarbiausias dalykas, kurį supratome- kūrybinė veikla teikia malonumą, skatina būti aktyviais, mokėti pritaikyti visų dalykų žinias kasdienėje veikloje.

Daiva Ranonienė
Lietuvių kalbos mokytoja