Kelionė į Šiaulius

Publikuota: 2017-03-13
 2017 m. kovo 8 d. Chaimo Frenkelio viloje vyko Šiaulių universiteto Lietuvių kalbotyros, literatūros ir komunikacijos katedros, Menų katedros ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus organizuoti tekstų skaitymai „Šatrijos Ragana: vakar ir visados“, skirti rašytojos 140-osioms gimimo metinėms.
Šiaulių universitetas  gerokai prieš renginį organizavo kūrybinių darbų konkursą „Šatrijos Raganai – 140“, kuriame dalyvavo daugiau nei 80 įvairių klasių moksleivių ir studentų. Mūsų  gimnazijos devintokai D.Bojarin, E.Bagdziun, E.Zavadskij konkursui pateikė interaktyvius Šatrijos Raganos biografijos ir kūrybos žemėlapius ir kartu su kitais 20 dalyvių buvo pakviesti į Šiaulius dalyvauti  Rašytojos gimtadienyje  Šiaulių Chaimo Frenkelio muziejuje. Klausėmės pranešimą „Mūsų tautinio ir dvasinio atgimimo vedliai (Vydūnas ir Šatrijos Ragana)“ , kurį skaitė doc. dr. Juozas Šidiškis , buvo pristatytas Šatrijos Raganos tautinis kostiumas, Šatrijos Raganos kūrinių ištraukas skaitė  aktorius Vladas Baranauskas. Organizatoriai mūsų mokinius apdovanojo nemokama ekskursija po  Chaimo Frenkelio muziejaus  ekspoziciją, gavome atminimo dovanėles. Vėliau pasivaikščiojome po įžymesnes Šiaulių vietas.
Kelionė į žiemiškus Šiaulius buvo turininga ir įdomi.

Lietuvių k. mokytoja metodininkė Daiva Ranonienė