SAUSIO 13-oji – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

Publikuota: 2017-01-13
„Laisvė  – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui,  laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę“.
Sausio 13-ąją minime Lietuvai atmintiną dieną – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENĄ. 1991 metais šią dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, perimti jų kontrolę.
Šių metų sausio 12 dieną mūsų mokyklos mokiniai turėjo galimybę pasiklausyti pasakojimo apie šiuos Lietuvai svarbius įvykius iš pačių Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Eimanto Grakausko lūpų. Eimantas Grakauskas – teisininkas, teisėtyrininkas agrarininkas, advokatas, LR Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras ir, be viso to, labai įdomi asmenybė. Ponas Eimantas mokiniams detaliai papasakojo apie 1991-ųjų metų sausio įvykius, jo pasakojimas sudomino visus mokinius ir mokytojus, sėdinčius salėje, privertė susimąstyti, pagalvoti apie tai, kas vis dėlto yra laisvė? Meilė Tėvynei?
Kitą dieną, penktadienį, paminėjome  Laisvės gynėjų dieną. Visi mokiniai kartu su mokytojais 8 valandą susirinko mūsų gimnazijos antrame aukšte. Prisiminėme sausio 13-osios dienos įvykius, pagerbėme žuvusiuosius už mūsų laisvę. Tą dieną mūsų gimnazijoje  tradiciškai vyko akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija", skirta Lietuvos laisvės gynėjų dienai.

IV G klasės mokinė Viktorija Ivanovskytė