Mokytojų metodinė konferencija Šalčininkų r. Baltosios Vokės E.Ožeškovos gimnazijoje

Publikuota: 2017-01-12

Š. m. sausio 6 dieną Šalčininkų r. Baltosios Vokės  E.Ožeškovos gimnazijoje vyko šios mokyklos ir Butrimonių A.Krepštul gimnazijos mokytojų metodinė konferencija  “Mokinių pažangos skatinimas šiuolaikinėje mokykloje”. Konferencijos tikslas – aktyvinti mokyklų bendradarbiavimą, tobulinti mokytojų kompetencijas, pasidalinti idėjomis, sėkminga jų įgyvendinimo patirtimi.
Susirinkusius mokytojus  uždegdama simbolines žvakutes pasveikino ir konferenciją įžanginiu žodžiu pradėjo Šalčininkų r. Baltosios Vokės E.Ožeškovos gimnazijos direktorė M.Šostak. Ji pasidžiaugė nuoširdžiu mokytojų darbu, palinkėjo sėkmės.
Konferenciją pranešimu pradėjo V.Bartoševič, Šalčininkų r. Baltosios Vokės E.Ožeškovos gimnazijos direktorės pavaduotoja. Ji kalbėjo apie besikeičiantį mokytojo vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje, pabrėžė, kad mokytojas turi ugdyti ne tik mokinių protą, bet ir dvasią, o priemonės ir metodai, kuriais stengiamės padėti mokiniams tobulėti turi keistis kartu su gyvenimu.
 Ypatingo dėmesio susilaukė R. Matulevičienės, Šalčininkų r. Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos ekspertės pranešimas (,,Pažangos skatinimas formuojant mokinių lūkesčius)“. Konferencijos metu gerąja darbo patirtimi dalijosi ir pranešimus skaitė L.Narodovskaja, Baltosios Vokės E.Ožeškovos gimnazijos istorijos vyresnioji mokytoja(„Mokymosi motyvacija istorijos pamokose“),  K. Sokolovska, Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos vyresnioji dailės mokytoja (,,Būdai, skatinantys mokinių pažangą dailės pamokoje"), J.Gaidienė, Baltosios Vokės E.Ožeškovos gimnazijos vyresnioji pradinių klasių mokytoja(„ Pradinių klasių mokinių pažangos vertinimas“), D.Ranonienė, Baltosios Vokės E.Ožeškovos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė ir J.Snarska, Baltosios Vokės E.Ožeškovos gimnazijos lenkų kalbos mokytoja metodininkė(„Skrydis kūrybos sparnais. Mokinių kūrybiškumo ugdymas lietuvių ir lenkų k. pamokose“), N.Narusevičiūtė, Baltosios Vokės E.Ožeškovos gimnazijos vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja(„Projektinė veikla, jos įtaka moksleivių motyvacijai“), O.Kondrackaja, Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos vyresnioji anglų kalbos mokytoja („Šiuolaikinių mokinių motyvacija mokytis“).
Klausantis kolegų ir mokyklos svečių pranešimų, daugelio konferencijos dalyvių galvose jau gimė naujų projektų, mokinių pažangos vertinimo idėjų,  kolegų patirtis paskatino kūrybiškiau pažvelgti į ugdymosi procesą.
Diskusijose prie kavos puodelio konferencijos dalyviai diskutavo apie motyvacijos skatinimą, pažangos vertinimą, dalijosi gerąja patirtimi. Konferencijos dalyvius vienijo noras keistis, mokytis ir tobulėti. Apibendrindama konferenciją Baltosios Vokės E.Ožeškovos gimnazijos direktorė M.Šostak mokytojams linkėjo kūrybiškumo ir  įteikdama svečiams simbolinę dovanėlę pabaigė  produktyvią metodinę dieną.
Konferencija pateisino visus organizatorių lūkesčius, todėl ją planuojama rengti ir kitais metais, pakviesti joje dalyvauti ir kitų mokyklų mokytojus.

D.Ranonienė, Baltosios Vokės E.Ožeškovos gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė