Poznajemy zawód kucharza

Publikuota: 2016-03-05

2 marca 2016r. grupa uczniów z klas początkowych naszego gimnazjum wybrało się na kolejną wycieczkę zawodoznawczą.Tym czasem gościliśmy w naszej stolówce i poznaliśmy zawód kucharza. Dziękujemy właścicielowi stołówki za gościnne przyjęcie.

Bylismy z wizytą w stołówce i poznaliśmy bliżej pracę kucharza. Dowiedzieliśmy się, jakie umiejętności i predspozycje powinien mieć  kandydat do pracy w tym zawodzie oraz jak w praktyce wygląda praca w kuchni.
Mieliśmy możliwość pod kierownictwem szefa kuchni samodzielnie przygotować sałatkę owocową. Krojenie, mieszanie, smakowanie, doprawianie oraz mycie naczyń to nowe umiejętności ,które nabyły dzieci i wykorzystają   je  w domu.(każda mama na pewno ucieszy się) Potrawa wyszła wyśmienita.
                                                       Opracowała  M. Znamerowska nauczycielka klas początkowych