Paieška

Šalčininkų rajono Turgelių P. K. Bžostovskio ir Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijų bendradarbiavimo projektas ,,Knyga: kvapas ir pojūtis”

 
   Šių metų gruodžio 12 dieną Turgelių P. K. Bžostovskio gimnazijoje vyko projekto ,,Knyga: kvapas ir pojūtis” pristatymas. Jame dalyvavo Turgelių P. K. Bžostovskio bei Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijų penktokai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojų Dianos Jelmakaitės bei Nijolės Narusevičiūtės. Joms projektą vykdyti padėjo Turgelių P. K. Bžostovskio gimnazijos bibliotekininkė Genė Jelmakienė ir lietuvių kalbos mokytoja Jurgita Tarasevičienė.
   Nors lauke spaudė šaltukas, visų nuotaika buvo gera. Po šilto sutikimo visi penktokėliai – ir šeimininkai, ir svečiai- rinkosi bibliotekoje, kur jų laukė smilkalų paslapties gaubiama erdvė, didžiulis kilimas, pagalvėlės, stiklinaitės su prieskoniais, juos įvardijantys spalvotieji lapeliai. Kad lengviau užsimegztų draugystė, kiekvienas turėjo atsisėsti prie kitų, turinčių tokį patį paveiksliuką, kaip ir jo ištrauktasis.Tada prasidėjo kvapų fiesta.Gurmaniškos linksmybės tęsėsi apie penkiolika minučių. Jų metu  grupėse mokiniai uostė prieskonius, bandė juos įvardyti naudodamiesi paruoštais spalvotais lapeliais su prieskonių pavadinimais. Mokytoja Diana Jelmakaitė padėjo išsiaiškinti, kuriai grupei sekėsi lengviausia. Susipažinus su kvapais laukė dar didesni išbandymai: kol  kiekvienas raiškiai skaitė programinio kūrinio ištrauką, kiti pildė ,,Kvapų lapus”: kiekvienai skaitomai  ištraukai parinko tinkamiausią kvapą.Tolerancija, draugiškumas, atvirumas, individualumas, kūrybiškumas, laisvė, pagarba lydėjo kiekvieną dalyvį. Buvo malonu ir gera. Tai paliudijo ir mokinukų bandymai spalva, vaizdu atskleisti renginio metu išgyventą būseną, nuotaiką. Jų piešiniuose netrūko šypsenėlių, ,,giedrų” spalvų.Puiki savijauta nedingo net ir tada, kai buvo skelbiami ir apdovanojami padėkos raštais bei atminimo dovanėlėmis tie, kuriems geriausiai sekėsi.Abiejų gimnazijų penktokai sugebėjo nuoširdžiai pasidžiaugti šalia esančio sėkme. Gerų įspūdžių, juoko netrūko ir vaišinantis saldumynais, arbata bei sultimis.
   Nors projekto pristatymas pasibaigė, žodžio ir kvapo magijos galia  dar ilgai liks širdyse...
 
 
 
 
                                           Įspūdžiais, gražiausiomis projekto pristatymo akimirkomis pasidalijo Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Narusevičiūtė
                                                                                                                                                                                                 
 

 

 
smart foreash