Direktorės žodis

Publikuota: 2016-10-03

„Szacunek oddany klasie nauczycielskiej jest miarą oświaty narodu,
bo im więcej naród jest oświecony,
 tym wyżej ceni tych, którzy mu światło przynoszą.”

Eliza Orzeszkowa

Szanowni Koledzy!

5 października – ważny dzień w naszym życiu, to Dzień, na który  czeka każdy Nauczyciel. Zawód nauczyciela potrzebuje dużo wysiłku, cierpliwości, kreatywności oraz zaangażowania się, aby zachęcić ucznia do nauki, aby uczeń z niecierpliwością czekał na kolejną lekcję. Zawód nauczyciela jest zawodem szlachetnym i godnym szacunku. Misja nauczyciela – być przewodnikiem i organizatorem edukacji, być optymistą i przykładem dla ucznia.

Z okazji Święta  życzę dla Was, Szanowni Koledzy, dużo zdrowia, energii, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom, tym starszym i tym młodszym, zrodziła wiele szlachetnych, płynących z głębi serca pomysłów.

Mirosława Szostak
Dyrektor gimnazjum