Pozdrowienie

Publikuota: 2017-10-03

SZANOWNI NAUCZYCIELE,

Już za oknem październik – miesiąc,  który dla nauczycieli jest miesiącem szczególnym, miesiącem, który nas kieruje ku refleksji nad wybranym zawodem.
Zawód nauczyciela jest  zawodem  szlachetnym,
zawodem  dającym  możliwość wzrastania  poza swoje granice umiejętności.
Każdego dnia przychodzimy do szkoły jak na spotkanie z rodziną, w której nieraz trzeba podejmować niecodzienne decyzje  oraz wdrążać w życie niecodzienne zadania.
Ale zawsze kierujemy się najważniejszymi cechami ludzkimi – miłością i szacunkiem do człowieka. Każdy z nas, tak naprawdę kocha swoją pracę, kocha dzieci,
kocha to, co robi – inaczej nie wybrałby tego zawodu.

Szanowni, z okazji Dnia Nauczyciela, kieruję najlepsze i najserdeczniejsze życzenia do wszystkich  i do każdego osobiście. Niech radość i satysfakcja z codziennej pracy towarzyszą  każdego dnia, niech dopisuje zdrowie i niech nie zabraknie pomysłów na piękniejsze życie.

Mirosława Szostak,  dyrektor gimnazjum