Atributika, himnas

BALTOSIOS VOKĖS ELIZOS OŽEŠKOVOS GIMNAZIJOS VĖLIAVA

VĖLIAVOS APRAŠYMAS

Moto: ,,Kuo tauta labiau apsišvietusi, tuo labiau vertina tuos, kurie jai šviesą atneša.”

Žodžiai Elizos Ožeškovos, gimnazijos Globėjos, žymios rašytojos, pozityvistės, ypač aktualūs, nes skatina mokinius plėsti, gilinti žinias, tobulėti.

Simboliai. Centrinėje dalyje yra gimnazijos Globėjos Elizos Ožeškovos portretas. Globėjos atvaizdas įpareigoja elgtis pagal taisykles, kuriomis ji vadovavosi gyvenime. Svarbiausias jos būdo bruožas – pasirengimas naujųjų laikų iššūkiams, demokratijos principų propagavimui, ryžtingam mokslo bei švietimo sklaidos darbui. Panaši veikla, auklėjant šiuolaikinę jaunąją kartą, yra pagrindas gimnazijos gyvenimo.

Geroji vėliavos pusė pristato trimatį simbolinį vaizdą, kuris reiškia pastangas siekti žinių per kūrybiškumą, kūrybą bei nuolatinį augimą. Atversta knyga – gimnazijos ugdymo atributas, simbolizuojantis žinias ir išmintį.

Spalvos. Vėliava yra žalios spalvos, kuri reiškia harmoniją, viltį bei patį gyvenimą apskritai. Balta – tai šviesiausia iš visų spalvų spalva.Ji simbolizuoja gyvenimo atsinaujinimą ir tinkamo vertinimo poreikį. Juoda spalva, Globėjos portreto kontūrai, simbolizuoja rimtį ir atsakomybę, kurių prireikia šiuolaikiniam mūsų gimnazijos jaunimui priimant sprendimus, svarbius vystymuisi.

LOGOTIPAS

HIMNAS

Piękna nasza Wileńszczyzna,
Więc pokochać ją jest za co,
Lecz najpiękniej, każdy przyzna,
To jest u nas – w Białej Wace.
Gdy witamy się ze szkołą
Z werwą, śmiechem i ochotą,
Świat rozkwita nam wokoło,
Chociaż jesień sypie złoto.
Refren: Gdy masz w piersi serce młode,
Z przyjacielem cenisz zgodę,
Wstań w szeregu obok nas!
Niech rozbłyśnie świat uśmiechem
I rozdźwięczą pieśni echem –
–To młodości naszej czas!
Tu najpiękniej się marzyło,
Tu mijają lata młode,
Tu przychodzi pierwsza miłość,
Daje skrzydła przyjaźń, zgoda.
Uczeń tu z nauczycielem
Co dzień wita się, jak z bratem,
Swym uśmiechem się podzieli,
Wspólnym troskom figla spłata.
Refren: Gdy masz w piersi serce młode.

Autor hymnu: Aleksandr Śnieżko
20 listopada 2005 roku

Gimnazijos himnas pasiklausyti (čia)